top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autorasery od Maziejuków

DZIEDZICTWO WOŁOSKIE NA TERENIE BESKIDU NISKIEGO– DAWNIEJ I DZIŚ

W dniu 25 października w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej odbyły się warsztaty pn. „DZIEDZICTWO WOŁOSKIE NA TERENIE BESKIDU NISKIEGO– DAWNIEJ I DZIŚ”. Warsztaty zostały skierowane do uczniów szkoły podstawowej w Krempnej.

Projekt kładł nacisk na ukazanie kilkusetletnich tradycji jako wartości do kultywowania i czerpania z niej korzyści nie tylko materialnych. Młodzież szkolna (i dzieci), których projekt przekonywał, że produkcja serów i kultura wołoska to nie puste słowa tylko tradycja, praca, ciekawe życie, kultura i rozrywka (bez telefonów, elektryczności, wygód) itp.

Najważniejszą częścią warsztatów były zajęcia praktyczne. Ponad 50 osób brało udział w aktywnym wyrobie tradycyjnych serów oraz masła. Podczas warsztatów odbyły się tez wykłady na temat tradycji pasterskich na terenie Beskidu Niskiego oraz spotkanie z edukatorami Magurskiego Parku Narodowego i wraz z nimi poznawanie historii i piękna przyrodniczego Podkarpacia.

Było to spotkanie nie tylko z kulturalnym dziedzictwem Beskidu Niskiego, ale także poznawanie kulinarnej historii Beskidu Niskiego.

Projekt został sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w Ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021 - 2030


52 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page